Jak používat parfémy

Správné použití parfému
Jak budou vlastně parfémy vonět, nezáleží jen na něm, ale také na jeho ,spojenectví‘ s pokožkou vašeho těla. Teprve ta ho do-opravdy přivádí k životu. Pokud si s ní porozumí, máte napůl vyhráno. Ještě je však zapotřebí naučit se s vůní zacházet. I ta nejúžasnější vám totiž může při nesprávném dávkování způsobit různé zdravotní obtíže, třeba bolest hlavy a nevolnost. A nejen vám, dokonce i vašemu okolí.

Citlivé zacházení
Voňavé dobrodružství rozhodně nekončí u parfému. Podpoří ho také dejme tomu tělový pudr, sprchový gel, mléko, olej, krém, svíčka či mlha na vlasy. Není to problém – dnes totiž většinu parfémů doprovází i stejně navoněná tělová řada. Ne že byste musela mít doma v koupelně za každou cenu kompletní výbavu – stačí, když vsadíte na ty nejlepší kousky.

Ideální je pořídit si ve své vůni sprchový gel a následnou zvláčňující péči v podobě mléka, krému, emulze či oleje. Pak postačí dvě tři stříknutí a oblíbená vůně vás bude provázet celý den a popřeje vám i dobrou noc.

Pokud zatoužíte po něčem neobvyklém, rozšiřte svou sbírku o tělový parfémovaný pudr. Jeho služby skvěle využijete při přípravách na večerní akce – divadlo, ples, posezení s přáteli... Trochou takového pudru během chvilky dokonale zmatníte a jemně provoníte dekolt a ramena.

Těm opravdovým ,závislákům‘ doporučujeme parfémovaný sprej na vlasy. Zní to už lehce přehnaně, ale vlasové parfémy jsou vlastně nejefektivnější. Proč? Díky tomu, že často pohazujete hlavou, se vůně z vašich vlasů pomalu uvolňuje, takže ji kolem sebe pořád cítíte. V případě použití vlasové vůně ovšem vynechte krémování stejně parfémovaným přípravkem, abyste se ‚nepředávkovala‘...

Neverbální komunikace

Aniž to možná tušíte, vůně na vás dokáže mnohé prozradit. Stačí si přičichnout – a vnímavý nos hned pozná, co jste zač. Volíte totiž nevědomky vždy takovou vůni, která vás vystihuje.
 
Něžné duše vždycky sáhnou po jemných květinových vůních, ctižádostivé a nekompromisní ženy dávají přednost mužnější kořeněné parfemaci, pracovité včelky dělnice se zamilují do jednoduché klasiky a energické aktivky volí svěží vůně nejlépe s chladivým efektem.

Efektivní práce
Aby péče, kterou svému tělu dáváte, byla učinná, je třeba se řídit několika zásadami:

- Aplikujte parfém hned po tělovém krému. Krémový podklad vůni lépe fixuje.

- Ohřejte přípravek v dlani. Vlivem tepla se vůně mnohem snadněji uvolňuje.

- Smíchejte několik kapek tělového oleje s hydratačním mlékem. Pro suchou kůži není nic lepšího.

- Používejte olej pro zjemnění ztvrdlé kůže na chodidlech, loktech a kolenou.

- Potřete tělovým krémem dekolt ve větší vrstvě místo masky. Ideální před večírkem.

- Naneste nejdříve tělové mléko a pak stejně parfémovaný pudr. Je to výborná pojistka pro to, abyste voněla právě tak, jak chcete, a aby se váš dekolt neleskl.

- Namasírujte si tělo parfémovaným olejem, ještě než hupsnete do horké vany. Ochráníte tak pokožku před větším vysušením a zároveň si zpříjemníte koupel vybranou vůní.

- Navoňte lehce svůj deštník. Déšť zavoní vaším parfémem.

- Nakapejte si pár kapek oblíbené vůně na polštář či kapesník. Budete ji tak mít stále při sobě.

Vedlejší účinky
Kromě toho, že příjemná vůně je krásný módní doplněk, dokáže být i lékem pro vaše znavené tělo i pochroumanou duši. Umí vás totiž znovu nabít energií, nebo naopak uvolnit a uspat.

Je-li navíc šikovně zapracovaná do pěsticí kosmetiky, získáte zároveň voňavý medikament, který velmi důkladně očistí, zvláční a také vyživí namáhanou pokožku. Máte-li ale kůži citlivku, zůstaňte radši věrná neparfémované kosmetice a své zmožené mysli ulevte pomocí hořící vonné svíčky nebo oleje v aroma lampě.

 


 


Kabelky Galeona *** Avon Katalog *** Eravan